Blaty kuchenne i łazienkowe cieszą się dużą popularnością. W obydwóch pomieszczeniach pełnią bardzo praktyczna funkcję. Ale jaki blat pod umywalkę w łazience będzie najlepszy. Ceramiczny czy może granitowy. Postaramy się znaleźć na te pytania odpowiedzi. Wiemy doskonale o tym, że wybierając blat łazienkowy musimy wziąć pod uwagę specyfikę tego pomieszczenia.Najważniejsze jest to, że meble mają…

Najważniejsze jest to, że meble mają tam kontakt z wodą i różnymi środkami chemicznymi, zatem muszą być odporne na te czynniki. Nie mogą wchłaniać wilgoci, gdyż raz dwa mogą ulec zniszczeniu. Dobrym materiałem na produkcję blatów bez wątpienia jest ceramika. Można użyć jej zarówno w kuchni, jak i w łazience. Do łazienki będą pasować głównie z tego powodu, że również nasze umywalki zwykle są ceramiczne. Taki blat będzie odporny na uszkodzenia, na wilgoć (kolo.com.pl), a czyszczenie go będzie łatwe i przyjemne. Ciekawym rozwiązaniem jest też idealne dopasowanie blatu do płytek, jakie są położone na ścianach łazienki.

blat pod umywalkę – galeria

blat pod umywalkę

Foto: static.e-lazienki.pl

blat pod umywalkę

Foto: static.e-lazienki.pl

Wtedy wygląda to jak harmonijna całość i sprawia bardzo dobre wrażenie. Płytki ceramiczne są bardzo odporne na zarysowania, częste wycieranie czy wysoką temperaturę, zatem bardzo się sprawdzą w łazience, z której codziennie korzysta wiele osób. Kolejnym dobrym wyborem będzie blat pod umywalkę z granitu. To bardzo twardy i solidny materiał. Z granitu wykonywane są nawet zewnętrzne parapety, gdyż materiał też wytrzyma nawet w skrajnych warunkach pogodowych. Nie musisz się zatem obawiać, że cokolwiek mogłoby go zniszczyć w łazience.